ABD’li editör H. Smith ilginç bir test yaptı! Bir ay sadece saten yastık kılıfında uyuyan Smith’in bakın cildinde neler oldu?

Verimli bir uyku için kaliteli yatak ,ortopedik yastık duydunuz ama saten yastık kılıfı belki de duymamışşınızdır. Bu konuda sanırım çoğumuz nevresimin kumaşının kaliteli olması, temiz olması, biraz da modelini beğenmenin yeterli olacağına dikkat ederiz ama yastık kılıfı seçimimizin bizi bir sonra ki güne, aya hatta ileri ki yıllara hazırladığını bilmiyoruz.Bugün sizler için cilt ve saç bakımında uygun yastık kılıfı seçiminin önemindenden bahsedeceğiz.

ABD’li editör Holly Smith ilginç bir test yaptı! Bir ay boyunca sadece saten yastık kılıfında uyuyan Smith’in bakın cildinde ne gibi değişiklikler oldu…
Bu ilginç deney sırasında bir ay boyunca saten yastık kılıfıyla uyudu. Amerikalı güzellik editörü Holly Smith ilginç bir deneye imza attı ve bir ayın sonunda ortaya çıkan sonuçlardan da fazlasıyla memnun kaldı.

Saten yastık kılıfıyla uyumakla ilgili bir haber okudu ve hemen denemeye koyuldu. Holly Smith bir ay boyunca saten yastık kılıfıyla uyudu ve bir ayın sonucunda saç ve cilt sağlığında büyük değişimler yaşadığını belirtti. Bir aylık deneyiminin ardından daha canlı, genç görünen bir cilde sahip olduğunu anlatan editör, kendiliğinden kıvırcık saçlarının da eskiye oranla
daha az elektriklendiğini ve neredeyse hiç birbirine karışmadığını belirtti.

DAHA GENÇ BİR CİLT

Saten kumaşın kullanıldığı her yerde ne kadar asil durduğunu belirtmeye gerek bile yok ama işin garip tarafı şu ki, saten kumaşın bilmediğiniz birçok faydasının olması. New York’un en iyi cilt uzmanlarından Marnie Nussbaum’a göre koton kumaş yastık kılıfı yüzün kırışmasına sebep olurken, saten kumaş cilde daha narin davranıyor ve gün geçtikçe cildi yumuşatarak daha dinç görünmesini sağlıyor. Bunu deneyen Holly Smith bir ay sonra özellikle mimik çizgilerinin gözle görülür şekilde azaldığını belirtti.

SAÇ TELLERİ DAHA AZ BİRBİRİNE DOLANIYOR VE DAHA AZ ELEKTRİKLENİYOR

Saten yastık kılıfında yatmadan önce her sabah birbirine karışmış, elektiriklenmiş saç tellerini ayırmak için oldukça vakit harcadığını söyleyen Smith, bir ay saten yastık kılıfıyla uyuma deneyinin sonunda şimdi çok daha kolay şekil alan, yumuşak bir saç şekliyle uyandığını belirtti.

YASTIK İZİNE ELVEDA

Sabahları uyandığınızda yüzünüzde yastık izi mi oluyor? Bunun nedeni belki de kullandığınız yastık kılıfı olabilir.
Güne erken başlasanız da yok olması saatlerin aldığı yastık izinden saten yastık kılıfı sayesinde kurtulduğunu belirten Holly Smith, bir ay boyunca neredeyse sıfır yastık iziyle uyandığını anlattı.

“SİVİLCELERİM YOK OLDU!”

Saten yastık kılıfıyla ilgili en ilginç geri bildirim kesinlikle sivilceleri yok etmesiyle ilgiliydi. Holly Smith, “Başımı yastığa koyduğum an uykuya dalmaya başladım. Sanırım daha verimli uyudukça günden güne cildim de güzelleşmeye başladı” diyerek, düzenli bir şekilde yastık kılıfını yıkadığını da belirtti.

PEKİ YA GÖZALTI MORLUKLARI??

Daha kaliteli bir uyku çekmekten konu açılmışken bir de bunun cildimize ne kadar iyi geldiğini Holly Smith’in deneyimlerinden de duymuşken, gözaltı morluklarını da es geçmek olmaz.
“Önceden fazlasıyla belirgin olan gözaltı torbalarım şimdi neredeyse yok oldu! Bunun daha verimli ve sağlıklı uyumakla ilgisi olduğunu biliyorum ama saten yastık kılıfına başına koyduğunuz an o soğuk temas insanı rahatlatıyor daha kolay uykuya dalmasını sağlıyor” diyen Holly Smith verimli uykunun cildine büyük faydası olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir