Akşener’den kendisine “fırıldak” diyen Metin Akpınar’a tepki: Pat diye söylerim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisine “fırıldak” diyen oyuncu Metin Akpınar’a cevap verdi. Akşener’in masayı terk edip geri dönmesini eleştiren Akpınar,Rüzgarsız havada fırıldak dönüyorsa mutlaka bir üfleyeni vardır” diye konuşmuştu.

TV100’de Uğur Dündar’ın sorularını yanıtlayan Akşener, “Tuhaf bir linç yedim. Bir gün evvel beni övmeye doyamayanlar, ertesi gün insan onuruna aykırı çirkin sözlerle üzerime yürüdü” dedi. 

Akpınar’ın, “fırıldak” sözüne de göndermede bulunan Akşener, şu ifadeleri kullandı: 

“Ben nasıl olur da göz kırparım? Nasıl olur da para alırım? Benim en ufak bir para zaafım olsa burada oturur muydum? Bunlar inciticiydi. Buradan bizim çıkaracağımız sonuç şudur. Bu kutuplaşmanın, her yere şüphe ekmenin insanları ne hale düşürdüğüne dair bir ders çıkarmamız lazım. Valla fırıldaklara kadar gitti iş. Benim ihtiyacım yok fırıldaklık yapmaya. Bu dürüstlükte pat diye söylerim. O masadan ne aldım? Bana ne verilecek? Yok böyle bir şey. Bu ülkeye biz hakikaten fayda sağlamalıyız.”

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6’lı Masa’nın adayını belirleneceği toplantının ardından kameralar karşısına geçerek kendilerine dayatılan Kılıçdaroğlu ismini kabul etmediklerini söylemiş ve Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunmuştu. Sonrasında Akşener’in masaya geri dönmesiyle birlikte 6’lı Masa’nın adayı Kılıçdaroğlu olarak açıklanmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*