Hataylı şehit ailesi depremde ikinci kez evlat acısı yaşadı

Hassa’nın Küreci Mahallesi’nde depreme yakalanan Mustafa ve Gülizar Çito çifti, ilçe merkezinde oğlunun yaşadığı 6 katlı apartmanın çöktüğü haberiyle bir kez daha yıkıldı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 2016’da PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Çito’nun şehadetiyle evlat acısı yaşayan Çito ailesi, şehidin küçük kardeşi Mustafa, eşi Seda ve 2 yaşındaki kızları Gökçe Çito’nun enkaz altında kalmasıyla yeniden sarsıldı.

Arama kurtarma çalışmalarının 5’inci gününde oğlu, gelini ve torununun cansız bedeni enkazdan çıkarılan Mustafa Çito, çiftin yaklaşık 3 yıl öncesine ait düğün fotoğrafını elinden düşürmüyor.

Kaybettikleri evlatlarının fotoğrafına sarılan anne Gülizar Çito ise gözyaşı döküyor.

Çito ailesine başta askerler olmak üzere yakınları ve akrabalarının taziye ziyareti sürüyor.

– Evlerine 3 ay önce taşınmışlardı

Yaşadığı tarifsiz acıya rağmen metanetini koruyan Mustafa Çito, AA muhabirine, depremde büyük acıların yaşandığını söyledi.

Sabır ve inancının kendisini ayakta tuttuğunu belirten Çito, “Bir oğlum şehit oldu. İnancımız var, enkazda kalan da şehittir. Allah’a inancımız sonsuzdur. Oğlum, Hassa’da 6 katlı apartmanın 5’inci katında oturuyordu. Evlendi, Gökçe adını verdiği kızı, tek torunum. Depremin 5’inci gününde cenazelerine ulaştık.” dedi.

Çito, oğlunun memur olduğunu, eşi ve çocuğuyla evlerine 3 ay önce taşındıklarını anlattı.

Mustafa Çito, İlçe Jandarma Komutanlığından gelen personelin ziyaretiyle duygulandıklarını belirtti.

Anne Gülizar Çito ise büyük emeklerle büyüttüğü evlatlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını anlatarak, “Allah’ın nazarında çocuklarımız daha kıymetliymiş, yanına aldı. Geriye bir oğlumla bir kızım kaldı.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*