PSG Teknik Direktörü Christophe Galtier Hakkında Ortaya Atılan Irkçılık İddiası Fransa’yı Karıştırdı!

Fransa, PSG Teknik Direktörü Christophe Galtier hakkında çıkan iddialarla çalkalandı. Daha önce Nice takımını çalıştıran Christophe Galtier’in siyahi ve müslüman futbolcular hakkında söylediği iddia edilen ırkçı ifadeler PSG kulübünü harekete geçirdi.

PSG Teknik Direktörü Christophe Galtier hakkında ortaya atılan iddia Fransa’yı karıştırdı. İddialara göre Galtier, siyahi ve müslüman futbolcuların takımında yer almasından memnuniyetsizliğini dile getirdiği mail ifşa edildi.

Fransız spor kanalı RMC Sport’ta yayınlanan “After Foot” programına katılan Nice sportif direktörü Julien Fournier, Galtier’nin “Takımda bu kadar siyahi ve Müslüman olmamalı.” dediğini iddia etti.

Fournier’in ortaya attığı iddiada “”Christophe Galtier bana ‘şehrin gerçekliğini’ hesaba katmam gerektiğini ve takımda bu kadar çok siyah ve müslüman olamayacağını söyledi” diyor.

“Dün gece restorana gittim ve herkes siyahlardan oluşan bir ekibimiz olduğunu söylemek için üzerime geldi” dediği iddia edilen Galtier’in kendisini savunması için PSG yönetimi tarafından açıklama yapmasına izin verilecek.

Nice takımındaki siyahi ve müslüman futbolcuların şehri yansıtmadığı söylediği iddia edilen Galtier hakkında PSG kulübü geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

PSG Başkanı Nasır el-Halifi ise bu iddialar karşısında sessizliğini koruyor.

Soruşturmanın ardından Galtier ile PSG’nin yollarının ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. PSG’nin kadrosunda birçok siyahi ve müslüman futbolcu bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*