Twitter, eToro ile Ortaklık Kurdu

Twitter, eToro ile yaptığı ortaklık aracılığıyla kullanıcılarının hisse senetlerine, kripto para birimlerine ve diğer finansal varlıklara erişmesine izin verecek. 

Perşembe gününden itibaren kullanıma sunulacak olan bu yeni özellik, kullanıcıların piyasa grafiklerini görüntülemesine, eToro’dan hisse senedi ve diğer varlıkları alıp satmasına ve daha fazla finansal araç ile ilgili piyasa verilerini görüntülemesine olanak sağlayacak. 

Cashtag Özelliği Genişletilecek

Şu anda TradingView’den S&P 500 gibi endeks fonları ve Tesla gibi bazı şirketlerin hisseleri hakkında gerçek zamanlı alım satım verilerini görüntülemek zaten mümkün. 

Twitter’ın cashtag özelliği bu verileri görüntülemenize olanak tanıyor. Herhangi bir hisse senedinin önüne dolar işareti elerseniz, uygulama size bir API kullanarak TradingView’den fiyat bilgilerini gösterebilir. 

Twitter’ın mevcut cashtag özelliği ile ilgili açıklama yapan eToro sözcüsünün verdiği demece göre, eToro ortaklığı ile Twitter cashtag’leri çok daha fazla enstrümanı ve varlık sınıfını kapsayacak şekilde genişletilecek. Bu yeni gelişme ile birlikte Twitter, kullanıcıları eToro’nun sitesine yönlendiren bir seçenek oluşturacak ve bu sayede platform üzerinden varlık alınıp satılabilecek. 

eToro’nun CEO’su Yoni Assia CNBC’ye verdiği röportajda: “Son üç yılda muazzam bir şekilde büyüdükçe, giderek daha fazla kullanıcımızın Twitter’da etkileşime girdiğini ve kendilerini piyasalar hakkında eğittiğini gördük” ifadelerini kullandı. Assia, sözlerinin devamında ise şu sözlere yer verdi: “Şirketlerin finansal analizi ve dünyada neler olup bittiğine dair çok kaliteli ve gerçek zamanlı içerikler var. Bu ortaklığın yeni kitlelere ulaşmamızı, Twitter ve eToro markalarını daha iyi bir şekilde birbirine bağlamamızı sağlayacağına inanıyoruz.” 

Twitter, Aralık 2022’de cashtag’ler için fiyatlandırma verilerini eklemişti. 2023’ün başından bu yana, cashtag’ler için 420 milyondan fazla arama yapıldı ve arama sayısı günde ortalama 4,7 milyon oldu. 

Twitter’ı süper uygulamaya dönüştürmeyi kendine misyon edinen Musk, haftanın başında Twitter’ın kurumsal adını X Corp olarak değiştirdi. Musk, Twitter’ı satın alma işlemini tamamlamadan haftalar önce, anlaşmadan geri çekilmek için birçok girişimde bulunmasının ardından, şirketi satın almanın her şeyin uygulaması X’i yaratmak için bir hızlandırıcı olduğunu belirtmişti. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*