Kuzenini öldüren sanıktan iddia: Kadın kıyafetleri giydirdiler

Kocaeli’de gerçekleşen olay, 9 Ocak 2023 tarihinde İzmit ilçesi Ayazma Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı’ndaki bir sitede gerçekleşti. Hürrem Doğan, oturduğu binadan çıkarken, kuzeni İrfan Özbay tarafından tabancayla saldırıya uğradı ve 10 el ateş edildi. Hürrem Doğan olay yerinde yaşamını yitirdi. İrfan Özbay gözaltına alındı ve daha sonra tutuklandı.

‘KADIN KIYAFETLERİ GİYDİRDİLER’ İDDİASI

Mahkemede savunma yapan İrfan Özbay, dini nikahlı eşinin kendisini Hürrem Doğan’ın babasıyla aldattığını ve bu nedenle aralarında husumet bulunduğunu iddia etti. Özbay, daha önce Hürrem Doğan ve kardeşi tarafından dövüldüğünü ve kadın kıyafetleri giydirildiği videoların çekildiğini belirtti. Ayrıca, bu videolarla kendisine şantaj yapıldığını öne sürdü.

İrfan Özbay, kadın kıyafetleri giydirildiği videolarla tehdit edilmesi sonucu psikolojisinin bozulduğunu ve alkol almaya başladığını ifade etti. Olay gününü anlatan Özbay, kontrolünü kaybettiğini ve olay anında silahını ateşlediğini hatırladığını ancak sonrasını hatırlamadığını söyledi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme başkanı, İrfan Özbay’a Hürrem Doğan’ın adresinin neden ikametinde bulunduğunu sordu. Özbay, Hürrem Doğan ve ailesinin sürekli kendisini tehdit ettiği ve şantaj yaptığı için bu adresi ikametinde bulundurduğunu belirtti.

Duruşma sonucunda mahkeme heyeti, tanıkların bir sonraki duruşmada dinlenmesine ve İrfan Özbay’ın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x